Підписуйтесь до нас!

Новини Києва

Через проблеми «Київметробуду», метрополітен відмінив тендер на 6 мільйонів

5 вересня поточного року КП «Київський метрополітен» відмінив власні відкриті торги, які стосувалися будівництва лінії метро на ЖМ Виноградар. Угода мала бути укладена на суму, яка складала 6 мільйонів гривень. Тендер був відмінений через проблеми, які пов’язані з банківською гарантією підприємства «Київметробуд».

Стало відомо, що рішення відмінити торги були опубліковані на порталі «Прозорро» за годину до того, як АМКУ  мав прийняти рішення, щодо гарантії підприємства. Це сталося на підставі однієї скарги від представника підприємства «Адамант», яке також було учасником відкритих торгів.

На засіданні, яке відбулося до початку торгів, представник «Адаманту» доповів АМКУ, що підприємство «Київметробуд» є фігурантом кримінального провадження. Правоохоронні органи з’ясували, що гарантія фірми мала деякі недоліки та дефекти. Дані недоліки були дуже вагомими та значними, що є серйозною підставою для відхилення аукціону.

Взагалі, метрополітен вимагав від майбутнього підрядника надання безвідмовних гарантій на суму, яка складає майже 30 мільйонів гривень. При наявності таких гарантій, якщо учасник переможе та за своєю ініціативою відмовиться від підписання угоди, то метрополітен зможе присвоїти собі дані гроші. Це робиться для того, аби боротися із недобросовісними учасниками.

Через ряд причин визначилося, що «Київметробуд» міг не покласти на депозит зазначені у договорі 30 мільйонів. Проте фірма отримала би документ із банківською гарантією. Через це метрополітен не отримав би гроші.

Такі види умов достатньо часто практикуються у різноманітних банках. Головною перевагою даних умов є ціна. Їх ціна значно менша, ніж ціна на безумовні гарантії. Як приклад можна привести тендер на суму в 6 мільярдів гривень. Якби була укладена безумовна угода, то фірма мала б заплатити 1 мільйон гривень у вигляді комісії. Якщо у договорі використовувалася безумовна угода, то обсяг комісії складав б тисячі гривень, замість мільйонів. Так, обсяг комісії може варіюватися з 1 до 1,5% від розміру самої гарантії.

Продовжити читання
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини Києва

Вартість пішохідного мосту у Києві зросла до 420 мільйонів гривень

Нещодавно стало відомо, що кошторисна ціна будівництва пішохідно-велосипедного переходу, який знаходиться між парками «Хрещатий» і «Володимирська гірка», збільшилася до 420 мільйонів гривень. Дана інформація була надана у рамках розпорядження Київської міської державної адміністрації від 16 травня поточного року.

Дана вартість була порахована за період з початку жовтня минулого року і по кінець травня поточного року. Підвищення ціни відбулося через те, що був проведений перерозподіл видатків у межах бюджетних призначень. Дані призначення були передбачені Департаментом будівництва та житлового забезпечення КМДА на поточний рік.

Таким чином знизили фінансування реконструкції одного з Київських зоопарків на 232 мільйони гривень. На ряду з цим були збільшені видатки на проведення будівництва мосту через «Хрещатий» та «Володимирську гірку». Також, збільшена вартість проведення реконструкції будинку міської клінічної лікарні на 100 мільйонів гривень. Завдяки зниженню видатків на одних проектах, були збільшені видатки на інших.

Продовжити читання

Новини Києва

В Києві планують модернізувати єдиний у країні сміттєпереробний завод

Столична влада планує найближчим часом провести модернізацію єдиного діючого в Україні заводу по переробці сміття. Мова йде про завод під назвою «Енергія», який знаходиться у столиці. Так, у рамках модернізації завод буде оснащений спеціальною системою хімічної очистки. Нова система має ефективно зменшити кількість шкідливих викидів. Про це стало відомо з прес-центру Київської міської державної адміністрації.

Відомо, що на даний момент завод «Енергія» – єдиний діючий сміттєпереробний завод у країні. Завод працює 32 роки. Через те, що завод експлуатується досить давно, було прийнято рішення по його негайній модернізації.

Окрім встановлення нових спеціальних систем очистки, модернізація передбачає проведення реконструкції та капітального ремонту самої будівлі. Також, планується реконструювати фільтри, які будуть забезпечувати температурні режими в 1200 градусів. Зараз проект перебуває а стадії підготовки техніко-економічного обґрунтування.

Важливо зазначити, що аби впровадити нову систему очищення, необхідно не менше двох років часу.

Продовжити читання

Новини Києва

На створення третьої черги Мережевої інфраструктури Київської міської ради витратять 120 мільйонів

Відомо, що 2 травня поточного року був проведений відкритий аукціон, метою якого було створення третьої черги Мережевої інфраструктури Київської міської державної адміністрації.

Так, за результатами тендеру була укладена угода між «Київтелесервіс» міської ради Києва та підприємством «ВМ Констракшн Україна» на загальну суму в 120 мільйонів гривень. Дана інформація була оприлюднена на офіційному порталі «Прозорро».

Згідно з умовами договору, у поточному році підрядник має поставити програмний продукт «Білінгова система Смарт Білінг». Також, мають провести Інтернет та ІР-телебачення. Обладнання має бути встановлене у кінцевих точках сервісної мережевої інфраструктури. Замовником були оприлюднені усі типи обладнання, проте ціни на них не були вказані.

Очікувана ціна виявилася на 0,1% вищою, ніж укладена. На торгах були присутні всього дві фірми: фірма-переможець та підприємство «ЕсАй Біс», яке належить Світлані Самогульовій.

Продовжити читання
18.11.2020
13.03.2020
04.12.2019
07.10.2019
05.08.2019
26.07.2019
13.07.2019
31.05.2019

ТОП